co robic z dzieckiem w zakopanem

Z dzieckiem w Tatrach – czyli zimowe atrakcje w Zakopanem

Masz w planach zimowy wyjazd ze swoimi najmłodszymi pociechami do Zakopanego? Cieszymy się więc, że trafiłeś na nasz artykuł. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tutaj nie możesz zostawić swoich dzieci, pozwalając im na grzebanie w piachu i budowanie niezidentyfikowanych budowli. Góry oferują wszystkim przyjezdnym mnóstwo atrakcji, lecz co za tym idzie, wymagają również pewnej organizacji czasu i stworzenia planu dnia.

Warto jednak zająć się tym zawczasu, aby zapewnić swoim dzieciom nadzwyczajne ferie w Zakopanem i zafundować im wspomnienia na długie lata. W końcu uśmiech na twarzy naszych milusińskich jest bezcenny, nieprawdaż?
A oto lista pomysłów z których możecie skorzystać, będąc w Zakopanem:

Przejażdżka saniami konnymi

Ognisko z pieczeniem kiełbasek? Rozświetlające mrok pochodnie? Kto z nas nie chciałby wziąć udziału w kuligu, wywołującym uśmiech na twarzach wszystkich dookoła. Wystarczy sobie przypomnieć słynną piosenkę Skaldów „Z kopyta kulig rwie”, aby poczuć tą radosną atmosferę.
Zaprzęgi konne czekają na Państwa przy oczku wodnym na Krupówkach, przy drodze do Kuźnic, jak i przy wejściu do Doliny Chochołowskiej lub Kościeliskiej.

Łyżwiarskie akrobacje

Każdy czas jest dobry, aby nauczyć się lub udoskonalić jazdę na łyżwach. Sport ten jest nie tylko świetnym sposobem na nudę, ale także dobrą drogą do zachowania doskonałej sylwetki i wzmocnienia mięśni nóg, ramion, brzucha oraz pleców.
W Zakopanem znajdziecie dwa lodowiska. Pierwsze (i zarazem to większe) mieści się na terenie obiektów sportowych COS przy ulicy Bronka Czecha, a drugie (to mniejsze) przy ulicy Grunwaldzkiej.

Spacerkiem na skocznię

Nie tylko lato jest świetną porą na rodzinne wędrówki. Także zima kusząca malowniczymi widokami wokół, nastraja wszystkich do długich przechadzek. Wybierając się na nie z dzieciakami, warto jednak zaplanować im jakieś dodatkowe atrakcje. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby udać się pod Wielką Krokiew, gdzie często można natrafić na treningi lub zawody i spotkać naszych skoczków.

Krupówkowe love

Chociaż najsłynniejsza ulica Zakopanego z pewnością zrujnuje Wasze portfele, to przegapienie jej podczas pobytu tutaj, byłoby niewybaczalnym grzechem. Zdjęcie z misiem? Nabycie mnóstwa niepotrzebnych, lecz pięknie wyglądających pamiątek? Czemu nie. Z takowych atrakcji ucieszy się każda pociecha. A po drodze w celu niesienia kaganka oświaty, zawsze możecie się udać choćby do Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego.

Nauka jazdy na nartach

Warto zarazić swoje pociechy miłością do białego szaleństwa i wysłać je do szkółki narciarskiej. Takowe instytucje jak i wypożyczalnie sprzętu, działają praktycznie przy każdym stoku. Wybierzmy jednak taką która słynie ze swojej renomy, jak choćby Szkoła Narciarska i Snowboardowa STRAMA, która co roku gości u siebie mnóstwo małych kursantów. No i warto pamiętać Drogi Rodzicu o tym, że nauka w grupie na pewno będzie dla Twojego dziecka o wiele bardziej atrakcyjna.