trasy-narciarskie-w-zakopnem

Nie tylko Kasprowy – czyli najlepsze wyciągi narciarskie w Zakopanem

Zakopane nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski. Ten największy ośrodek miejski położony w bezpośrednim otoczeniu malowniczych Tatr, co roku przyciąga ku sobie rzesze turystów, zafascynowanych sportami zimowymi. I nie chodzi nam tu wcale tylko o pasywne oglądanie Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi! Opcji do wyboru jest bowiem wiele, zatem każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie.

Znakomite warunki śniegowe pozwolą Wam na szusowanie na nartach od końca listopada aż do początku maja. Nie musicie się jednak ograniczać wyłącznie do jazdy przy wyciągach. Coraz popularniejszy staje się przecież tzw. ski touring, czyli wykorzystywanie nart do wędrówek po górskich szlakach turystycznych, szczytach oraz nartostradach. Kojąca cisza, wszechogarniający spokój oraz niezliczone kilometry szlaków, sprzyjają tylko tej aktywności.
Zakopane to także wspaniała okazja do rozpoczęcia przygody z saneczkarstwem, łyżwiarstwem i innymi aktywnościami typowymi dla najmroźniejszej pory roku. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na wyciągach narciarskich, innych niż popularny i tłumnie oblegany Kasprowy, nie ustępujących mu jednak w żadnym wypadku swoją jakością.

Stacja narciarska Polana Szymoszkowa

Zapierające dech w piersiach widoki na malowniczą panoramę Tatr, to niepodważalny atut tej stacji narciarskiej. Dostępne są tutaj dwie koleje linowe. Dużą sześcioosobową kolej, prowadzącą na szczyt Gubałówki, proponujemy osobom nieco bardziej zaprawionym w jeździe.
Mniejsza kolej sięgająca połowy stoku jest za to świetną propozycją dla początkujących miłośników sportów zimowych, którzy chcą dalej szlifować swoje umiejętności.
Warto nadmienić, że przy górnej stacji znajdą Państwo rozliczne restauracje oraz bary, a przy dolnej natrafią na KidsPark Szymoszkowa z taśmą dla najmłodszych pociech, które pod okiem instruktora mogą rozpocząć swoją zabawę ze sportami zimowymi.

Centrum Narciarskie Nosal

Pięć tras o różnym stopniu trudności, to idealna propozycja zwłaszcza dla rodziny z małymi dziećmi. Jeden z wyciągów z trasą o długości 145 metrów, nosi nawet nazwę „Żółwik” i przeznaczony jest dla osób początkujących oraz niedużych brzdąców, niezaprawionych jeszcze w śnieżnych bojach.

Kolej linowo-terenowa Gubałówka

Będąc w Zakopanym, nie powinniśmy przeoczyć także legendarnej Gubałówki. Na jej górę wjeżdżamy kolejką linowo-terenową. Gubałówka to raj zarówno dla miłośników pięknych widoków, jak i dla zapalonych sportowców, ponieważ jej trasy są zawsze naprawdę świetnie przygotowane.

Stacja narciarska Harenda

Wraz z pięcioma wyciągali narciarskimi jest idealnym miejscem do zimowych szaleństw. Stok jest ratrakowany, oświetlony oraz sztucznie ośnieżony. Posiada trasy trudne, średnie, łatwe jak i bardzo łatwe, co sprawia że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nie będzie mógł narzekać na nudę.