Imprezy w Zakopanem, które koniecznie musisz zaliczyć


targ pod Gubałówką

Imprezy w Zakopanem, które koniecznie musisz zaliczyć

Timon z Króla Lwa powiedziałby: „czuję co się święci”. Ja tymczasem powiem, że czuję iż ktoś tu się wybiera na wakacje. Czyżby walizka była już zapakowana? Hawajska koszula ubrana na piękną i wymuskaną klatę? Żona i dzieci już usadawiały się w aucie? Pięknie! A teraz powiedz mi, jak macie zamiar spędzić Wasz wyczekany przez cały rok urlop.

No bo chyba nie chcecie wylegiwać się tylko na leżaku i taplać w basenie, leniuszki. Zakopane to nie wyłącznie narty, aquapark i oscypki na Krupówkach. Wbrew pozorom miejscowość ta obfituje także w rozliczne wydarzenia kulturalne. Co roku macie do wyboru, aż kilkanaście lokalnych i międzynarodowych imprez.

W dzisiejszym zestawieniu zamierzam Wam zaprezentować najciekawsze z nich, dzięki czemu z pewnością, opuścicie Zakopane ubogaceni wewnętrznie, jak jeszcze nigdy dotąd.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Wiecie, że odbywa się on już rokrocznie od czterdziestu lat? Długo, nie ma co. Dzięki tej imprezie, możecie poznać górali z całej Europy i zaznajomić się z nieco egzotyczną obyczajowością mieszkańców innych kontynentów. W ten sposób choć przez parę minut, będziecie mieć na wyciągnięcie ręki kulturę Tybetu, Mongolii, a nawet Indii.

Na pewno jest to ciekawa sposobność do wyrwania się z czterech ścian Waszego jakże wygodnego apartamentu.

W trakcie festiwalu czekają na Was bowiem parady i pokazy owczarków podhalańskich, inscenizacja tradycyjnego wesela góralskiego, konkursy kapel i śpiewu pytackiego, czy też Mistrzostwa Podhala w Powożeniu Zaprzęgami.

Kiedy: druga połowa sierpnia

artykuły z Podhala

Zakopiańska Wiosna Jazzowa

Oto coś dla miłośników muzyki. Odbywająca się w ramach United Europe Jazz Festival impreza, ma na celu upamiętnienie momentu wstąpienia naszego kraju (oraz krajów naszych sąsiadów) w struktury Unii Europejskiej.

Dzięki temu eventowi Zakopane ma okazję rozbrzmiewać rytmami jazzu, ale także gospelu, bluesa i fusion. Warto dodać, że to niesamowita gratka pod względem artystycznym, gdyż do Zakopanego, zjeżdżają wtedy muzyczne sławy nawet ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Kiedy: Na przełomie kwietnia i maja

Wielka Majówka Tatrzańska

To wydarzenie jest świetną okazją, do tego aby zintegrować się ze swoją rodziną. W czasie Wielkiej Majówki Tatrzańskiej, będziecie mieć bowiem okazję do degustacji potraw tatrzańskich, wyścigów na rowerach górskich, oglądania pokazów narciarskiej mody retro, czy też podziwiania występów zespołów regionalnych. Aż chce się spędzać ten czas w gronie bliskich sobie ludzi.

Kiedy: Maj

stara chata w Zakopanem

Wielkie Targi Staroci

Kręcą Cię zakurzone i tajemnicze drobiazgi, znalezione na strychu u babci? W takim razie Wielkie Targi Staroci są imprezą, na którą musisz się bezwzględnie wybrać. Co roku zjeżdżają się tu antykwariusze z całego kraju. Podczas targów możecie podziwiać, jak i zakupić przepiękne kolekcje starych przedmiotów, takich jak porcelana, zabytkowe meble, znaczki, sztućce, czy monety.

Kiedy: sierpień

pchli-targ