zakopane co robić w czasie deszczu

Co robić w Zakopanem, gdy pada deszcz?

Też nie należysz do szczęściarzy, którzy podczas wakacji zawsze trafiają na słoneczną pogodę? Czekałeś na ten jedyny tydzień wytchnienia w roku, a tymczasem siedzisz w apartamencie i obserwujesz jedynie krople wody uderzające z brzdękiem o parapet? To wcale nie musi się tak skończyć! Głowa do góry, Szanowni Państwo. Chociaż słotne popołudnia, jeszcze nikomu uśmiechu na twarzy nie wywołały, to nie jest to jeszcze życiowa tragedia.

W naszym artykule chcieliśmy pokazać Wam, że nawet deszczowe Zakopane wciąż może mieć sporo do zaoferowania, a pochmurne niebo nie musi równać się potwornej nudzie. To co, jesteście gotowi wyruszyć z nami na krótką wycieczkę?

Z wizytą w magicznej pieczarze

Nie jesteśmy już zmuszeni do zamykania się w czterech kątach, aby mieć dach nad głową. Namiot? Pensjonat? Apartament? Zdecydowanie passé. Odwiedź tatrzańskie jaskinie leżące zarówno po polskiej stronie – Jaskinię Mroźną w Dolinie Kościeliskiej, jak i te mieszczące się za słowacką granicą – Demianowską Jaskinię Wolności.

Po co moknąć na dworze? Rób to w basenie

Zakopiański Aqua Park zaprasza do siebie turystów o każdej porze roku, bez względu na warunki atmosferyczne. Na terenie całego obiektu skorzystać możecie z wielu atrakcji. Co można znaleźć wśród nich?
Pierwszą są dwa baseny rekreacyjne: jeden z torami pływackimi, który cieszy się sporą popularnością wśród osób, lubiących aktywność fizyczną i drugi wyposażony w bicze wodne, gejzery, masaż ścienno-denny, przeciwprąd oraz leżaki podwodne. Ten ostatni z pewnością zadowoli osoby łaknące chwili relaksu i chcące zadbać o swój wygląd, zdrowie oraz samopoczucie.

Warto również zainteresować się położonym na zewnątrz basenem termalnym, z którego możemy korzystać nawet przy tak mrożącej krew w żyłach temperaturze, jaką jest minus dziesięć stopni Celsjusza. Kąpiele w basenie termalnym wpływają pozytywnie na dolegliwości narządów ruchu, stan skóry, problemy reumatyczne oraz na nasze krążenie.

Właściciele Aqua Parku nie zapomnieli również o rodzinach z małymi dziećmi, dla których przygotowany został brodzik z wielobarwnymi i interaktywnymi zabawkami w kształcie zwierząt.

Kolorowe jarmarki…a może by tak wdepnąć na Krupówki?

Ten ponad kilometrowy deptak, będący najbardziej reprezentacyjną ulicą w Zakopanem, będzie świetnym miejscem nawet na spacer w deszczu. Kiedy nie będziemy jednak już mieli ochoty na kupowanie ze straganów regionalnego rękodzieła, możemy swoje kroki skierować do pobliskiego Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. W końcu odrobina wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a skoro już wybraliśmy Podhale na miejsce naszego urlopu, warto byłoby poznać parę ciekawostek z nim związanych.
Muzeum Tatrzańskie w swoich zbiorach posiada okazy florystyczne oraz faunistyczne, etnograficzne, a także dzieła sztuki oraz minerały. Warto wiedzieć, że jest to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce.