Temat: co warto zobaczyć w zakopanem

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska – najdłuższa dolina w Tatrach

Jeśli niekoniecznie jesteśmy pasjonatami wchodzenia pod strome góry, możemy wybrać się na wyprawę do Doliny Chochołowskiej. Jest to najdłuższa tego typu trasa w polskich Tatrach i liczy sobie 10 kilometrów. Wybierając ten sposób rekreacji na pewno zobaczymy równie malownicze tereny, co w Dolinie Kościeliskiej, a dodatkowo będziemy mogli zobaczyć tradycyjne wypasanie owiec, ponieważ górale zatrzymali prawo do wykorzystywania tych ziem. Skupmy się na tym jak dotrzeć w to miejsce i co warto tutaj zobaczyć.

Continue reading

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku 3

Cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Jeśli interesuje nas historia kultura Zakopanego, to nie możemy pominąć w czasie urlopu w Zakopanem odwiedzenia cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są znani twórcy, osoby zasłużone dla Zakopanego, a także ratownicy górscy. Zaraz obok znajduje się Stary Kościół – Matki Bożej Częstochowskiej, który również powinniśmy odwiedzić. Wyruszmy więc w tę podróż.
Continue reading

Giewont 1

Giewont, czyli śpiący rycerz

Jednym z bardziej charakterystycznych symboli Zakopanego jest Giewont, który widać niemal z każdej dzielnicy zimowej stolicy Zakopanego. Już na początku zeszłego wieku pojawił się tu ogromny krzyż, do którego pielgrzymują ludzie z całej Polski. Należy jednak pamiętać o tym, że góra ta jest nie tylko piękna, ale również bardzo niebezpieczne. Dowiedzcie się, jakie szlaki wybrać, by dostać się na szczyt, a także poznajcie legendę o śpiącym rycerzu.

Continue reading